Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se změní

27. 3. 2010

Mám to za pár. Ano.  Bum, 18 a vše jinak! To by si řekl buď blázen a nebo člověk ve 13ti letech. Já blázen nejsem a 13 mi taky neni.

Budu se moct ve škole sama omlouvat. To je dobré.. Stane se ze mě stoprocentně zodpovědný člověk sám za sebe a za své úkony. Dokonce nebudu zbavena způsobilosti k právním úkonům, jak se také může někdy stát:), a budu moct jít volit. A víte, že asi půjdu? Budu moct mít řidičák. To je také dobré. Napovrch. Počítá se se mnou jako s tou, která si ten řidičský průkaz dělat bude. A já si ho dělat chci. Jenže já v životě, opravdu, neseděla za volantem! Plno lidí si to "trénuje" na louce nebo na letišti. Se svým přítelem nebo rodičem. Je dobré koukat na plno lidí??

Člověk 18tiletý a výše, který vlastní řidičské oprávnění, teoreticky může kamkoliv. Teoreticky je to všechno taková krásná pohádka, když opomenu následky - např.: z toho, že už je za své činy stoprocentně odpovědný a nekouká se na něj jako na hloupýho puberťáka, jako to je od 15 - 18 let.

Tady v rodině to je komplikované. Čímdáltímvíc. Řeší se tu, když se tu kdokoliv z rodiny s prominutim usere. Řeší se tu i věci, které se týkají úplně cizích lidí. Co není většina nebo obvyklost, je nenormální a nepřijatelné.

Dobře. Vzít auto nebo nasednout na vlak a odjet si na nějaký konzert třeba do Prahy, na který mě prostě do těch 18ti nepustí. Bude to jinak? Tu už to neni pohádka.

Jsem člověk, který v životě neměl ani posranou brigádu. Jsem člověk, který si za celý život bez pomoci druhého zařídil jen piercing, když opomenu různé nakupování, cestu do školy a další věci, které jsou samozřejmostí.

Psycholog. Já ho potřebuju. Ale k obvoďákovi musim ještě do 19ti, jsem zjistila! Nelze čekat. Jenže psycholog mě vezme zadarmo pouze na doporučení toho krypla. Nemám toho doktora ráda a tu sestru už vůbec ne! Bojim se, že by to ta kráva všude vyslepičila. Paranoia? Asi. Je to problém.